چشم به راه

نویسنده: جمعی از نویسندگان

نیم نگاهی به زندگی و اوج‌بندگی شهید سعید چشم‌به‌راه.

کتاب حاضر شامل 50خاطره از زندگی سراسر افتخار سردارشهید سعید چشم‌به‌راه می‌باشد که بعضی از آن‌ها با تصاویری از آن شهید بزرگوار مزین شده است.

سعید به خواسته مادر روانه جبهه جنگ حق علیه باطل شد و با دعای مادر هم به درجه رفیع شهادت رسید. وی در سن 15سالگی به‌عنوان نیروی تدارکات وارد جبهه و در 21سالگی وارد لشگر زرهی و قسمت آموزش نیروها شد. بعد از مدتی با توجه به توانمدنی و شجاعتش به‌عنوان فرمانده تیپ‌زرهی انتخاب شد. سرانجام در عملیات والفجر8 به درجه‌ی رفیع شهادت نائل آمد.

5٬000 ‎تومان
بدون مالیات

گزیدۀ متن:

در هیاهوی عملیات‌رمضان یک شب مادرش سر سفره‌افطار به او و پدرش گفت: فکر ما رو نکنید. فعلاً اسلام خون می‌خواد؛ اگر می‌توانید بروید جبهه. سعید تصمیم گرفت که برود؛ اما نمی‌توانست یعنی نمی‌گذاشتند؛ آخر پانزده‌سالش بیشتر نبود.. آنقدر رفت و آمد تا بالاخره به‌عنوان نیروی تدارکات عازم جبهه شد. تا 21سالگی آنجا بود. در این شش‌سال تا زمان شهادتش حتی لحظه‌ای حاضر به ترک جبهه نشد. جبهه رفتن سعید و خدمت کردنش به اسلام از آرزوهای مادرش بود. اولین بار که اعزام شد همه از رفتنش می‌ترسیدند و ناراحت بودند؛ اما مادر خیلی خوشحال بود. باتمام وجود به پسرش افخار می‌کرد. تازه عازم جبهه شده بود. نگرانش شده بود. نماز صبح را که خواند دست‌هایش را به طرف آسمان بلند کرد و گفت: «خدایا پسرم را به تو سپردم. فقط در جبهه اسیر و زخمی نشود.»

جمعی از نویسندگان

ویژگی‌ها

موضوع
فرهنگ و هنر / پایداری و مقاومت
نویسنده
زهرا قائد امینی / آرزو سادات حسنی
شابک
9786007702055
نوع جلد
نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
88
سال انتشار
1393
نوبت چاپ جاری
1
وزن
110
شناسه ملی
3775205
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
1400/7/20
ناشر
شهید کاظمی

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف:

محصولات مرتبط

این محصول در حال حاضر موجود نیست در صورت موجود شدن با خبرم کن
شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول