جنگ در مرخصی

نویسنده: صادق عباسی ولدی

نیم‌نگاهی به زندگی و اوج بندگی شهید جاویدالاثر، رضا ابوالحسنی

رضا ابوالحسنی، بهمن 1339 در روستای بیلقان در حاشیۀ رودخانه کرج به دنیا آمد و در بهمن 1364 در جزیرۀ ام‌الرصاص به شهادت رسید و پیکر پاکش در آب‌های اروندرود ماندگار شد. او از اولین بسیجیان پایگاه شهدای مسجد حجت در عظیمیۀ کرج بود که به سپاه پاسداران پیوست و بعد از طی آموزش‌های تخصصی مربی سلاح در پادگان باهنر شد. خیلی از رزمندگان کرجی در کلاس‌های رضا آموزش سلاح را دیدند و همۀ آن‌ها می‌دانند که او یکی از بهترین و خبره‌ترین مربیان سلاح بود. با وجود ممنوعیت اعزام رضا به جبهه، او از هر فرصتی برای این کار استفاده می‌کرد. ازجمله آثار نویسنده می‌توان به تو برادر من نیستی و من می‌مانم تو برگرد اشاره کرد .

30٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید

گزیدۀ متن

رضا عرقش را پاک کرد و خشاب را جا زد. وقتی گلنگدن را می‌کشید، از آرپی‌جی‌زن پرسید: «آماده‌ای؟»

آرپی‌جی‌زن سر تکان داد. در یک لحظه هر دو از زمین بلند شدند. رضا روی دشمن رگبار بسته بود و آرپی‌جی‌زن از لابه‌لای نی‌ها، سنگر دشمن را نشانه رفته بود. یاعلی گفت و شلیک کرد. خطا رفت. آرپی‌جی را از دوشش برداشت و آرام روی زمین نشست. خشاب رضا هم خالی شده بود. نشست کنار آرپی‌جی‌زن. بعدی حتماً به هدف می‌خوره. سریع آماده‌ش کن.» از جایش تکان نخورد. رضا نگاهش کرد. رد خون، از یقه تا بالای شلوار خاکی‌اش کشیده شده بود. رضا اسلحه‌اش را زمین انداخت و خم شد روی سینه‌اش. نبض آرپی‌جی‌زن را گرفت. حسش نکرد. آرپی‌جی را برداشت و مسلحش کرد. یکی از بسیجی‌ها که آمده بود کنارش، گفت: «این شیلیکا‌ها رو خفه‌ کنیم، کار راحت می‌شه.»

صادق عباسی ولدی

ویژگی‌ها

موضوع
فرهنگ و هنر/ پایداری مقاومت
نویسنده
صادق عباسی ولدی
شابک
978-622-7177-00-8
نوع جلد
شومیز/ جلد نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
256
سال انتشار
1398
نوبت چاپ جاری
اول
وزن
231
شناسه ملی
6041038
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
2/2/ 1398
۱۴۰۰/۹/۷
ناشر
شهید کاظمی
رتبه 
1399-01-15

رفع اشکال

اسم کتاب فقط جنگ در مرخصی هست. لطفا بقیه را پاک کنید.<br /> در صورت امکان اون دو خط قبل از گزیده متن را هم بیارید بالا.<br /> ممنون

نوشتن یک دیدگاه

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف:

محصولات مرتبط

شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول