• ارزان شده
تعداد

جاسوس بازی

نویسنده: حمید داودآبادی

داستانی واقعی از ایرانی هایی که به هر دلیل و انگیزه، به کشور خود خیانت کردند
آنچه در این کتاب خواهید خواند، نه داستان‌هایی پلیسی است به‌شیوۀ آگاتا کریست و  نه قصه‌هایی هیجانی به‌تقلید از جیمز باند! داستان‌های آن‌ها، واقعی بودند یا تخیلی، متعلق به عصر و زمان و مکان خودشان بودند. ماجراهایی بسیار تلخ است از برخی افراد که خواسته یا ناخواسته، خود را قربانی بیگانگان کردند و در نهایت اینکه هیچ‌کدام از این ماجراها، تخیلی، داستان و ساخته‌و‌پرداختۀ ذهن یک داستان‌نویس نیستند. همۀ آنچه خواهید خواند، حوادثی است که چه‌بسا به ریختن خون‌های بی‌گناهان بسیاری منجر شده است تا دشمنان از دست‌اندازی به کشور عزیزمان ایران، ناکام بمانند.
از جمله آثار نویسنده میتوان به راز احمد، ناگفته ها، سی و هفت سال، دیدم که جانم میرود و... اشاره کرد.

54٬000 ‎تومان 10%
قیمت قبلی ما 60٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید
شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول

مقدمه نویسنده:

شنیده‌ام یا کجا خوانده‌ام، یادم نیست ولی مضمونش این بود:
گویند روزی تیمور گورکانی، با لشکریانش، شهری را به محاصره درآورد. هرچه کرد، نتوانست مقاومت اهالی شهر را بشکند تا آنجا را اشغال کند. چند روزی بدین منوال گذشت. ناگهان خبر آوردند عده‌ای از داخل شهر آمده‌اند. آن‌ها را نزد تیمور بردند. تعداد اندکی از اهالی شهر بودند. با دیدن تیمور، با ذوق و شوق به او گفتند: «ای تیمور جهان‌گشا! الان به‌راحتی می‌توانی قدم بر شهر ما بگذاری. ما آن عده را که در برابر شما مقاومت می‌کردند، کشتیم و تعدادی را هم اسیر کرده و خدمت شما آورده‌ایم. حال قدم بر دیدۀ ما نهاده، شهر و دیار ما را نیز بر فتوحات خویش بیفزایید.» تیمور که این‌گونه دید و شنید، برآشفت و با عصبانیت دستور داد تا گردن همۀ آنان را بزنند.
همراهان تیمور از چنین فرمانی تعجب کردند و از او پرسیدند: «تیمور بزرگ، چرا فرمان قتل اینان را می‌دهی؟ این‌ها که به شما خدمت کرده و اهالی شهر خویش را کشته یا اسیر کرده و کار ما را برای فتح شهر آسان کرده‌اند!»
تیمور گفت: «این‌ها که به هم‌وطنان خویش این‌گونه خیانت کرده‌اند، خدا می‌داند فردا با ما چه خواهند کرد! پس سریع گردن این خائنان به وطن خویش را بزنید.»

گزیده متن

سال 1336 (1957 م)، پلیس فدرال آمریکا موفق شد سرهنگ رودولف آبل (Rudolf Abel) را به جرم سیاسی برای اتحاد جماهیر شوروی بازداشت کند. در دادگاه آبل که در آمریکا برگزار شد، "جسمز دونووان" (Donovan Jemes Britt)  معاون وقت سازمان جاسوسی آمریکا (CIA)، به عنوان وکیل، به دفاع از آبل پرداخت. این کار وی باعث اعتراضات بسیاری به خصوص از درون سازمان سیا شد. دونووان در جواب همه اعتراضات گفت:

" سرهنگ آبل که امروز او راه به جرم جاسوسی از ایالات متحده آمریکا محاکمه می کنیم، هیچ کای نکرده است به جز خدمت به کشور خودش اتحاد جماهیر شوروی؛ آبل به کشور خود خیانت نکرده است. در این دادگاه به جای آبل، باید آمریکایی ها را محاکمه کنیم که به آبل اطلاعات داده و به کشور خود خیانت کرده اند!"

ویژگی‌ها

موضوع
دشمن شناسی
نویسنده
حمید داودآبادی
شابک
978-622-6609-69-2
نوع جلد
شومیز/ جلد نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
284
سال انتشار
1398
نوبت چاپ جاری
اول
وزن
360
شناسه ملی
5959100
رتبه 
1399-11-07

انتقاد

در این کتاب با یهم ریختگی بسیار شدید متن مواجه می شوید که نشان بی تجربگی نویسنده در قواعد نگارشی و یا عدم وجود ویراستار در سیر چاپ این کتاب، است.<br /> با خواندن یکی دو قسمت از کتاب از بهم ریختگی متن و نداشتن یک سناریوی مشخص برای سیر داسانی روایتها باعث خورد شدن اعصاب واننده و خستگی ذهنی خواننده می شود.

نوشتن یک دیدگاه

محصولات مرتبط

سه شهید

16٬200 ‎تومان قیمت قبلی ما 18٬000 ‎تومان -10%

ناگفته ها

27٬000 ‎تومان قیمت قبلی ما 30٬000 ‎تومان -10%

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: