• جدید
روایتهای شنیدنی یک پرستار از تجربه‌ای ناب در البوکمال سوریه

همسایه های خانم جان

نویسنده: زینب عرفانیان

همسایه‌ های خانم‌ جان؛

روایتی از پرستار احسان جاویدی از تجربه‌ای ناب در البوکمال سوریه. روایت خاطرات چهارماه حضورش در سوریه و خدمت رسانی در بیمارستان زنان و زایمان.

این کتاب به قلم زینب عرفانیان نگاشته شده که حفاری ظریفی است به لایه‌های زیرین جنگ سوریه و نوع حضور ایران در هفت سال جنگ با داعش. همسایه‌های خانم جان روایت الفبای جدید جنگ است از دست‌پرورده‌های حاج قاسم است. روایت مدافعین حرم از آنچه در سوریه گذشته و آنچه با دستان خود برای مردم سوریه انجام داده‌اند.

45٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید
شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول

برشی از کتاب:

نوبت به مردها می‌رسد. دکترمحمد متخصص اورولوژ. جالب‌تر از تخصصش، شلوار جین و کاپشنش در منطقه­ ی جنگی است. خوشم می‌آید از تعهدش به خوش‌ پوشی. علی هم پرستار و از همه قدبلندتر. قبل از اینکه با عربی درب­وداغانم چیزی بگویم صدای تیر و ترکش و انفجارها نزدیک می‌شود. بوی باروت به هوای ترد صبح خش می‌اندازد و خودش را ته ریه‌هامان جا می‌دهد. علی نفس عمیقی می‌کشد:

  • یا ریح یا حلب.

عجب غزلی در دل همین تک­جمله است. غزلی پر از بوی شَهرت. پر از بیت‌های کودکی‌ات میان کوچه‌ها. جنگ حلب تمام شده است؛ ولی این بوی باروت برای علی که جنگ را در شهرش دیده پر از خاطره است. خاطرات ترش و شیرینی که دوست دارم همه را برایم بگوید. خاطراتی پر از دیوارهای سوراخ­شده با گلوله. با غزل علی پر از حال خوب می‌شوم. پر از دوست داشتن شهر و دیارم، آن­هم از دو هزار کیلومتر دورتر. نفس عمیق می‌کشم. بوی خاک و باروت،

بوی حلب.

زینب عرفانیان

ویژگی‌ها

موضوع
پایداری/مقاومت
نویسنده
زینب عرفانیان
شابک
9786222850357
نوع جلد
نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
268
سال انتشار
1399
نوبت چاپ جاری
اول
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
1399/12/11
ناشر
شهید کاظمی
رتبه 
1400-01-29

کلی اشک ریختم کلی خندیدم عالی بود

داستان عالی ومتفاوت<br /> واسه من ارتباط بین این پرستار ایرانی و مردم سوریه خیلی جذاب بود

رتبه 
1400-01-26

همسایه‌های خانم جان

خیلی عالی بود ،لذت بردم❤

رتبه 
1400-01-26

...

نگرشی جدید و نو به جنگ سوریه و حضور مدافعین حرم و تاثیرگزاری آنها در آنجا و ارتباط تنگاتنگ شیعه و سنی و ارتباط کتاب با نسل امروزی

نوشتن یک دیدگاه

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: