• جدید

عبور از سینمای سانسور

تاملاتی در فیلم سازی غیرطبیعی ایران"  

وحید جلیلی، منتقد فرهنگی و هنری و مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، در این اثر از وضعیت غیرطبیعی در فیلم‏سازی ایران حرف می زند.

کتاب «عبور از سینمای سانسور» از یک مقدمه و 15 نوشتار و گفتگو تشکیل شده است: مسئلۀ سینمای ایران؛ پیوند ژنرال ازهاری و سناتور مک کارتی!، سینمای دینی؛ اما کدام دین؟!، معناگرایی یا آرمان‌گریزی؟!، چالش عبور از سینمای سانسور، انفعال و باندبازی، جشنواره شاه سلطان حسینی، آنفولانزای سیمرغی در جشنواره فیلم های فجرانسوی، قواعد استثنایی، حقیقت برو گم شو!، کلیشه شکنی کلیشه ای، منطقۀ ممنوعه و «لوکیشن‌ها»ی گمشده، سینما به مثابه انرژی هسته‌ای، بازگشت عباس و سراغ خانه کدخدا و...

40٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید
شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

چهل سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی، الیور استون کارگردان شهیر آمریکایی در سینما فلسطین تهران  سئوالی را با سینماگران ایران در میان گذاشت: «چرا سینما را برای روایت انقلابتان به کار نگرفته‏اید؟»یکی از میان جمع فریاد کشید: «حرف سیاسی نزن! آمده‏ایم از هنر بشنویم.»

همین یک صحنه برای توضیحِ نام این کتاب به اندازه کافی گویاست: «سینمای سانسور».سینمایی که حتی الیور استون را به خاطر آن که چنین پرسشی در میان نهاده، توبیخ میکند و به او هشدار میدهد که به دستور روشنفکران غرب‏گرا، در ایران، حرف زدن از انقلاب؛ نشانه بی‏هنری است!

ویژگی‌ها

موضوع
انقلاب اسلامی/ نقد سینمای ایران
نویسنده
وحید جلیلی
شابک
978-622-6609-97-5
نوع جلد
شومیز
قطع
رقعی
تعداد صفحات
212
سال انتشار
1400
نوبت چاپ جاری
اول
وزن
220
شناسه ملی
6017624
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
15فروردین 1399
ناشر
شهید کاظمی

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: