دیباچه

نویسنده: سید محمد صادقی آرمان

الگوی مفهومی پیاده‌روی اربعین از نگاه مقام معظم رهبری

در سال‌های اخیر جمعیت حاضر در مراسم پیاده‌روی اربعین در عراق در صدر یکی از بزرگ‌ترین اجتماعات مسالمت‌آمیز جهان قرار گرفته است. در این سال‌ها بحث کاروان و موکب‌های خدمات‌رسانی اربعین بسیار داغ بوده و از طرفی توسعۀ خدمات به زائران را موجب شده است؛ اما لزوم هدایت این موکب‌ها و خادمان در جهت صحیح و موازی با موازین علمی و مکتبی حادثۀ اربعین از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.

با‌توجه‌به گسترش فعالیت‌های سخت‌افزاری اربعین، الگوی مفهومی پیاده‌روی اربعین از نگاه مقام معظم رهبری نقشۀ جامع جهت استفاده حداکثری از ظرفیت پیاده‌روی عظیم اربعین است و معظم‌له برای پیاده‌روی اربعین پنج مأموریت اصلی را تعیین نموده‌اند که عبارت‌اند از: وحدت، احیای حادثۀ کربلا، مبارزۀ حق علیه باطل، حادثۀ پیاده‌روی اربعین، و الگوسازی؛ که هرکدام در یک جلد گردآوری شده است. در هر جلد از این کتاب‌ها سعی شده است که به واکاوی مأموریت‌های مهم پیاده‌روی اربعین و همچنین توسعۀ مفهوم کامل حادثۀ اربعین پرداخته شود.

10٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید

گزیدۀ متن

اربعین در حادثه ی کربلا یک شروع بود. بعد از آنکه قضیه‌ی کربلا انجام گرفت. آن فاجعه‌ی بزرگ اتفاق افتاد و فداکاری بی‌نظیر ابا عبدالله(ع) و اصحاب و خانواده‌اش در آن محیط محدود واقع شد، حادثه‌ی اسارت، پیام را باید منتشر می‌کرد. خطبه‌ها و افشاگری‌ها و حقیقت گویی‌های حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) مثل یک رسانه‌ی پرقدرت باید فکر و حادثه و هدف و جهت‌گیری را در محدوده‌ی وسیعی منتشر می‌کرد؛ و کرد، از همین روست که زیارت اربعین، اهداف قیام عاشورا را، نجات بندگان فریب خورده و مشغول به دنیا می‌داند. در واقع اربعین، یک نقطه شروع، جهت دستیابی به اهداف قیام عاشورا که همان نجات بندگان خدا از جهل به مرام اسلام است، می‌باشد

ویژگی‌ها

موضوع
انقلاب اسلامی
نویسنده
سید محمد صادقی آرمان
شابک
978-600-8857-68-6
نوع جلد
نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
72
سال انتشار
1398
نوبت چاپ جاری
اول
وزن
130
شناسه ملی
5408432
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
۱۴۰۰/۹/۹
ناشر
شهید کاظمی

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف:

شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول