مشاهده و خرید کتاب اهداف تربیت اسلامی از نگاه رهبر فرزانه انقلاب

اهداف تربیت اسلامی

نویسنده: امام خامنه ای

اهداف تربیت اسلامی از نگاه رهبر فرزانۀ انقلاب (به ضمیمۀ ضرورت، موضوع و مفهوم تربیت)
این کتاب جلد اول از مجموعۀ «تربیت اسلامی» با عنوان «اهداف تربیت اسلامی از نگاه رهبر فرزانۀ انقلاب» است. آنچه دغدغه‌مندان عرصۀ تربیت را به‌سوی مطالعه، دقت، فهم، تفکر و تحقیق در دیدگاه‌های رهبر فرزانۀ انقلاب دربارۀ تربیت می‌کشاند، نگاه جامع ایشان به مسائل است؛ تحلیلی موشکافانه از نیازهای جامعۀ اسلامی و حرکت آن به‌سمت تمدن نوین اسلامی.
سال‌ها بود که جنبه¬های مختلف مسئله تربیت اسلامی را در دیدگاه¬های اندیشمندان تربیتی بررسی می‌كردیم و می¬کوشیدیم تا به زوایای پنهان نگاه آن‌ها دست یابیم. باورمان این بود که اگر مسئلۀ تربیت اسلامی از دیدگاه اندیشمندان مختلف به درستی تبیین شود و تحلیل عمیق و دقیقی از این دیدگاه¬ها ارائه گردد، راه پژوهش و پیشرفت برای مؤسسات، مدارس، فعالان، مربیان و دغدغه‌مندان عرصۀ تربیت اسلامی بسیار هموارتر می¬شود. اندیشمندان مسلمان، از زاویۀ نگاه خود به كلام معصومین و آیات قرآن نگریسته¬اند و سعی کرده¬اند تا مسائل روز جامعه اسلامی را با نگاه تربیتی و با تمركز بر دورۀ كودكی و نوجوانی پاسخ دهند؛ اما آنچه جایش خالی است و بسیار به چشم می¬آید، تحلیلی موشكافانه از نیازهای جامعه اسلامی و حركت آن به سمت تمدن نوین اسلامی بود. آنچه دغدغه‌مندان عرصۀ تربیت را به سوی مطالعه، دقت، فهم، تفكر و تحقیق در دیدگاه‌های رهبر فرزانه انقلاب دربارۀ تربیت می‌كشاند، نگاه جامع ایشان به اتفاقات و مسائل است.

80٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید

حضرت آیت¬الله خامنه¬ای در جایگاه یک دیده‌بان، منظر‌هایی را دیده و وسعت‌هایی را یافته است كه در نگاه غیر او یا نمی‌توان به آن¬ها دست یافت، یا بسیار اندک و حتی نادر است. از سوی دیگر، دیدگاه عمیق و جامع ایشان دربارۀ اسلام، و انس فزاینده با وحی و تسلط کم¬نظیر بر منابع وحیانی سبب می‌شود که هیچ یک از فعالان تربیتی از بررسی و مطالعه دیدگاه‌های ایشان بی‌نیاز نباشد. مجموعۀ پنج جلدی «مبنا» حاصل تلاش بیش از بیست پژوهشگر تربیتی است که البته جزو فعالان تربیتی حوزۀ کودک و نوجوان هستند و دوره‌های آموزشی متعددی را برای مربیان و فعالان تربیتی سراسر کشور برگزار کرده¬اند. در تولید این مجموعه که از سال 1394 و بر پایۀ مسئله‌های تربیتی واقعی میدان تربیت آغاز شد و نزدیک شش سال به طول انجامید، سعی کردیم کتاب‌ها و پژوهش‌های مرتبط را به صورت کامل بررسی و آسیب‌شناسی کنیم تا مجموعه‌ای متمایز در اختیار دغدغه‌مندان عرصۀ تربیت اسلامی قرار گیرد. مخاطب اصلی این مجموعه، فعالان و تشکل‌های تربیت‌محور هستند؛ اما تلاش شده است شیوۀ تدوین و تولید اثر به گونه‌ای باشد که برای پژوهشگران، مدیران، مربیان و معلمان، فعالان و حتی خانواده‌های دغدغه‌مند در عرصۀ تربیت نیز قابل استفاده باشد. این مجموعۀ پنج جلدی در محورهای زیر به نظام مسائل تربیتی پرداخته است: جلد اول: اهداف تربیت (به ضمیمۀ ضرورت و موضوع تربیت)؛ جلد دوم: اصول، مراحل، عوامل و موانع تربیتی؛ جلد سوم: مؤثران تربیتی؛ جلد چهارم: برنامه‌های تربیتی؛ جلد پنجم: مدیریت تشکل تربیتی.

امام خامنه ای

ویژگی‌ها

موضوع
تربیتی
نویسنده
علی فاطمی پور/ مرتضی رجایی
شابک
978-622-285-141-5
نوع جلد
نرم (شومیز)
قطع
رقعی
تعداد صفحات
120
سال انتشار
1401
نوبت چاپ جاری
چهارم
وزن
140
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
1402/12/13
ناشر
شهید کاظمی

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف:

محصولات مرتبط

شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول